This page is also available in: עברית (Hebrew)

“האו”ם איבד את זה. בכל מה שנוגע לישראל, האו”ם כבר מזמן איבד את האמינות, את ההיגיון הבריא, ובעיקר איבד את הנכס החשוב ביותר שלו – היושרה” – כך אמר ח”כ יאיר לפיד מסיעת “יש עתיד” במסגרת נאום שנשא היום (ב’) בכנס “שורת הדין”, בנושא דיני מלחמה ושדה הקרב העכשווי, שהתקיים במלון דן הר הצופים שבירושלים.

לדברי לפיד, “היחס של מועצת זכויות האדם של האו”ם לישראל חרג מזמן מגבולות הביקורת הלגיטימית, והפך לאובססיה מטרידה. בעשר השנים האחרונות אישרה המועצה 61 הצעות החלטה, שגינו הפרות של זכויות אדם ברחבי העולם כולו, לעומת 67 הצעות-החלטה שגינו את ישראל. לא, זו לא טעות. במקום ארגון המגן על חופש, דמוקרטיה, ערכים ליברליים ושלום עולמי, הפכו חלק מזרועותיו של האו”ם להפך הגמור. הן הפכו לסייעניות של פונדמנטליזם איסלאמי ולסוכנים של ארגוני טרור כמו חמאס וחיזבאללה”.

יו”ר סיעת “יש עתיד” קרא לעצור את הזרמת הכספים לאו”ם, וטען כי “ארה”ב מממנת 22% מתקציבו של האו”ם. למעשה שש מדינות – ארה”ב, יפן, צרפת, בריטניה, איטליה וגרמניה – מממנות למעלה מ-65% מתקציב הארגון. לא ייתכן שהאו”ם לוקח כסף אמריקאי, משאבים אמריקאים ותמיכה אמריקאית, ומנצל אותם למסע תעמולה שתומך בהשמדתה של המדינה היהודית. בראש ובראשונה עליו להתבסס על אמירת האמת”.

“אין שום סיבה שארה”ב ושאר המדינות הדמוקרטיות יסכימו לממן זאת”, אמר עוד לפיד. “בביקורי האחרון בוושינגטון שוחחתי על כך עם חברי סנאט וקונגרס דמוקרטים ורפובליקנים. כולם הסכימו שהמצב בלתי נסבל. משלם המיסים האמריקאי צריך לסרב להוציא את כספו על דברים כאלה. לא בשביל זה הוא עובד קשה כל כך ומשלם מסים. כשדיברתי על כך עם אחד הדיפלומטים הבכירים של ארה”ב באו”ם הוא טען בפני שעדיף ‘לשנות מבפנים'”.

בנוסף, לפיד התייחס בדבריו גם ליחסו של האו”ם לאיראן, וטען כי “איראן היא החברה היחידה באו”ם, המצהירה בגלוי שמטרתה היא השמדה טוטאלית של חברה אחרת בארגון ישראל. אין צורך לציין שהאו”ם מעולם לא תבע ממנה לחזור בה מאמירה זו.

“איש לא דיבר על כך שישראל היא דמוקרטיה חיה ותוססת, המייצגת כדרך קבע את כל הערכים שלמען קידומם הוקם האו”ם. אויביה של ישראל, לעומת זאת, נוהגים לתלות להט”בים מעמודי טלפון, מאמינים שנשים הן רכושן של בעליהן, ודי ברור שאינם מאמינים בארגונים כמו האו”ם.

בהמשך הוא עבר לתקוף את אחת משלוחות האו”ם, ארגון הבריאות העולמי, וציין שמסמכים שהופצו על ידו היו בעלי תפיסה אנטישמית. לטענתו, “כמה שבועות אחרי הפגישה המבישה בז’נבה ערך ארגון הבריאות העולמי, עוד ארגון השייך לאו”ם, את הכינוס השנתי שלו. הכינוס עסק, כצפוי, בשאלות של תמותה, תוחלת חיים, תפוצת מחלות והצורך בחיסונים. אלא שבכינוס היה גם יוצא מן הכלל בולט אחד – גינוי חריף של מדינה אחת בלבד בעולם כולו – ישראל.

“ההחלטה המסכמת גינתה את מה שמכונה ‘הכיבוש הישראלי בגולן’, אך לא כללה כל הסבר באשר לקשר של הסוגיה לנושא הבריאות. 200 מטר מהגולן הישראלי, בסוריה, נטבחים מאות אלפי נשים וילדים כבר שנים, אך לכך לא נמצא כל אזכור בהחלטה. הקשר היחיד בין הגולן הישראלי לענייני בריאות הוא שבמהלך שנים האלה חילצה ישראל בסתר מאות ילדים סורים שנפצעו בקרבות וטיפלה בהם בבתי החולים שלה.

“מעבר לזה כללה ההחלטה סדרה שלמה של ‘עובדות’ שקריות, שהתבססו על תעמולת הזוועה הפלסטינית כפי שהוצגה בדו”ח, שהוגש לארגון הבריאות העולמי. כך למשל טען הדו”ח ש’ישראל מזריקה לפלסטינים וירוסים הגורמים לסרטן’. זוהי טענה מפלצתית הראויה יותר ל’דר שטירמר'”.

משם עבר לפיד לתקוף את ארגון אונר”א, וטען כי “מה ההצדקה לקיומו של אונר”א? מדוע הקים האו”ם ארגון נפרד העוסק רק בפליטים פלסטינים? מדוע להם יש ארגון משלהם ולכל שאר הפליטים בעולם – מדארפור דרך רואנדה, סוריה ועד השטחים הנשלטים בידי דאע”ש – אין ארגון דומה?”.

בסיום דבריו פנה חבר הכנסת למנהיגי מדינות העולם הדמוקרטיות, ואמר כי “איחרנו את המועד. שונאי ישראל ושונאי הדמוקרטיה כבר הקדימו אותנו ועשו זאת – הם שינו את האו”ם מבפנים. הארגון שהטיף לצדק ושוויון נפל קורבן להשתלטות עוינת. אם המדינות הדמוקרטיות יפקירו את ישראל, הן הבאות בתור”.