This page is also available in: עברית (Hebrew)

שלושה ימים לפני ההצבעה בפיפ”א בנוגע ליוזמה הפלסטינאית הקוראת להשעות את ישראל מהזירה הבינלאומית, גי’בריל רג’וב ספג היום (שלישי) מכה. ארגון זכויות האדם שורת הדין דורש מנשיא פיפ”א, ספ בלאטר, לפטר את רג’וב בשל תמיכתו בטרור כנגד אזרחים ישראליים. הארגון מתעסק בזכויות אדם ומוביל מאבק בינלאומי נגד ארגוני הטרור והשלטונות התמוכים בהם. בין הטענות נגד רג’וב עומדות הריגת אזרחים ישראלים ותמיכה בשימוש נשק גרעיני נגד ישראל.

במכתב של ראשת ארגון שורת הדין, עו”ד ניצנה דרשן-לייטנר, טען: “ג’יבריל רג’וב מזלזל ומפר את חוקי פיפ”א באופן בוטה. על פי חוקי פיפ”א הפרת החוק על מניעת אפליה מותנית בעונש השעיה או הרחקה. אני קוראת לשמר את האובייקטיביות ואת שמו הטוב של הארגון ולפטר את רג’וב מהארגון השולט בכדורגל הבינלאומי”.
במכתב דרישה שנשלח לבאלטר נאמר כי רג’וב מכהן כראש ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל באותו זמן שהוא משמש כסגן מזכיר של הוועד המרכזי של הפת”ח. הפת”ח הוא ארגון האם של ארגון הטרור הרצחני גדודי חללי אל-אקצה, האחראי לפיגועים שגרמו למוות ופציעה בקרב אינספור ישראלים.

במכתב הובהר, כי דבריו של רג’וב מהווים הפרות חמורות של חובותיו לציית לחוקים וכללים של פיפ”א האוסרים אפליה, הפחדה ואלימות נגד יחידים וקבוצות. כמו כן, רג’וב “קידם, פיקח על והלל” מספר פיגועים נגד ישראל אשר בוצעו על ידי פת”ח דרך גדודי חללי אל-אקצה.

עוד צוין במכתב, כי הוא צוטט באמצעי התקשורת כמי שאמר שישראל היא: “האויבת שלנו והמאבק שלנו הוא נגדם”, והוסיף כי: “המאבק המזוין בין ישראל לקבוצות הפלסטיניות הלא סדירות – הידועות גם כארגוני טרור – ה’התנגדות’ – צריכה להילחם בכל אמצעים, ותוך שימוש כל הנשק, ובמידה והיה לנו נשק גרעיני היינו משתמשים בהם”. עוד צוטט כי בתום מבצע ‘צוק איתן’ שיבח בגלוי את המאמצים של המחבלים ברצועה אשר ירו יותר מ-4,000 טילים לעבר אזורים אזרחיים בישראל.

בנוגע למעמדו של יו”ר ההתאחדות הפלסטינאית: “לרג’וב אין מקום כלל בפיפ”א משום שהוא זלזל בתקני ההתנהלות של פיפ”א בסעיף 3 לתקנון (אוגוסט 2014) ובסעיף 53 לחוק משמעת (פיפ”א 2011) באופן בוטה. לומר שהתנהלות כזאת אלימה, מלאת שנאה ומפלה היא מתחת לאידיאלים הגבוהים של פיפ”א לשלום, לספורטיביות ולעמיתות, הוא להמעיט בצורה מסיבית את המובן מאליו”.

לפי הסטנדרטים של פיפ”א, הפרת החוק על מניעת אפליה היא מותנית בעונש השעיה או הרחקה. בנוסף, הסתה לשנאה ואלימות מותנית בקנסות של לפחות 5,000 פרנקים שוויצרים. אם ההסתה נעשית באמצעי התקשורת ההמונית או מתרחש ביום של משחק או בקרבת אצטדיון, הקנס המינימלי הוא 20,000 פרנקים שוויצרים. “אני קוראת לכם לשמר את האובייקטיביות ושם הטוב של פיפ”א ולגרש אותו מהארגון השולט של כדורגל בינלאומי”, חתמה דרשן-לייטנר את מכתבה.

שורת הדין (Israel Law Center), הוא ארגון זכויות אדם ישראלי המוביל מאבק בינלאומי נגד ארגוני הטרור והשלטונות התומכים בהם. מול התקפות טרור מתמשכות ופעולות להחלשת מעמדה של מדינת ישראל בעולם, פועל הארגון למען זכויותיהם של אזרחי ישראל וקורבנות הטרור.

שורת הדין מנהל תביעות משפטיות הנידונות בבתי משפט בארץ ובעולם, ומטרתו לפגוע כלכלית בארגוני הטרור. בפברואר השנה חייב בית משפט פדראלי בניו יורק את הרשות הפלסטינית לשלם 600 מיליון דולר לקורבנות טרור וזאת בעקבות תביעה שהגיש הארגון.

דרשן-לייטנר: “לא יצרנו קשר עם ההתאחדות הישראלית”
לקראת הדיון בנושא הוסיפה דרשן-לייטנר: “רג’וב צידד בתמיכת פעילות טרור נגד ישראלים לרבות במבצע ‘צוק איתן’, בו נורו לעבר ישראל 4,500 רקטות על ידי טרוריסטים. נעשה הכל כדי למנוע מרג’וב לעמוד בראש ארגון ההתאחדות לכדורגל הפלסטינאית שכן מדובר באדם שנוגד כל ערך ספורטיבי. אנחנו עושים זאת ללא תמיכת ההתאחדות לכדורגל הישראלית ולא יצרנו איתם קשר. היוזמה היא של הארגון בלבד”.

בנוגע לאפשרות שהבקשה לא תיענה: “אנחנו בוחנים את כל האפשרויות לרבות כמובן הליכים משפטיים בארצות הברית או מקומות אחרים שתהיה להם הסמכות לדון במעשים של רג’וב ולהענישו”.